Home >Aktuality >Aktuálně >Změna v provozu Bikeboxů (parkování kol u nádraží)

Změna v provozu Bikeboxů (parkování kol u nádraží)

Změna v provozu Bikeboxů (parkování kol u nádraží)

Vedle běžných stojanů můžete v Třebíči využít i takzvané cykloboxy. Ty slouží k celodennímu uskladnění jízdních kol a jsou umístěny v prostoru přestupního terminálu u okružní křižovatky v Nádražní ulici. Bikeboxy slouží k celodennímu uskladnění jízdních kol a dalšího sportovního vybavení, například koloběžek, kočárků, snowboardů nebo lyží. V každém boxu je umístěna zásuvka, umožňující nabití elektrokola.
Vzhledem ke zvýšenému zájmu uživatelů byl rozšířen jejich počet z původních tří na celkem sedm boxů a město se stále snaží podobné služby zlepšovat. Použití boxů je zdarma, ale protože se občas stávalo místem pro odkládání věcí lidí bez domova, bylo nezbytné upravit systém ukládání. Jako nejvhodnější řešení tohoto problému byl zvolen režim zálohy ve výši padesáti korun, která bude zákazníkovi vrácena, pokud vyzvedne kolo během stanovené lhůty 24 hodin. V případě, že tuto lhůtu překročí, záloha mu nebude vrácena a každá další hodina bude zpoplatněna deseti korunami. Změna způsobu ukládání kol a jiných sportovních potřeb je hotová a cyklistická sezóna může začít.

Máte zájem o Bikeboxy i na jiných místech v Třebíči? Pošlete nám tip na jejich umístění e-mailem na adresu: trebicnakole@trebic.cz.