Home >Aktuality >Aktuálně >Na kole dětem v roce 2024 dvakrát v Třebíči

Na kole dětem v roce 2024 dvakrát v Třebíči

Na kole dětem v roce 2024 dvakrát v Třebíči

Na kole dětem – nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti zákeřnému onemocnění. Svojí činností se především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí. V minulém roce bylo rozděleno na rekondiční a léčebné pobyty přes 3,1 mil. Kč.

Město Třebíč bylo v roce 2022 etapovým městem cyklotour Na kole dětem. V tomto roce navštíví cylopeloton Třebíč dokonce dvakrát.

Dne 18.5.2024 se můžete zúčastnit akce Na kole dětem u hranic bez hranic s Josefem Zimovčákem. Zastávky budou v partnerských městech: Želetava, Rokytnice nad Rokytnou, Třebíč, Okříšky, Opatov, Nová Říše, Želetava

Můžete jet celou trasu 70 km anebo zkrácenou trasu o délce 53 km. Trať  má tvar osmičky. Můžete tedy skončit v Želetavě ještě před poslední zastávkou v Nové Říši. Nenechte se odradit délkou trasy a prožijte nevšední sportovní zážitek! Do Třebíče je plánovaný příjezd 11:35 na zámecké nádvoří. Cyklisté se zde zdrží do 12:05 a budou dále pokračovat v trase směr Okříšky. Celou trasu opět pojede herečka a zpěvačka Světlana Nálepková, takže se můžete těšit na malé překvapení.

nakoledetem uhranic bezhranic (webnode.cz)

 

Od roku 2010 probíhá vždy začátkem léta cyklotour „Na kole dětem“ napříč ČR. V roce 2024 startuje již 15. ročník.Ve dnech 29.5.-8.6.2024 vyrazí Josef Zimovčák a peloton cyklistů na etapovou cyklojízdu napříč Českou republikou. K tradiční jízdě, jejímž hlavním cílem je získání finančních prostředků na pomoc a podporu onkologicky nemocných dětí, se může přidat každý, na část etapy, jednu etapu nebo celou trasu.

Patnáctý ročník je naplánován na prolog a 10 etap v celkové délce 1 170 km s 62 zastávkami a projede 318 obcemi a městy.

Do Třebíče peloton cyklistů dorazí ve středu 5.6.2024, ze směru od Želetavy, kolem 17:00, kde cílovou stanicí bude Karlovo náměstí. Po načerpání sil budou cyklisté vyrážet na další etapu ve čtvrtek 6.6.2024 v 8:00 od budovy radnice na Karlově náměstí s cílem dne Znojmo (Třebíč – Budišov – elektrárna Dukovany – Rouchovany – Moravský Krumlov - Hostěradice – Znojmo 108 km).

Starosta Mgr. Pavel Pacal podpoří dané akce v tomto roce tím, že se zúčastní akce Na kole dětem u hranic bez hranic a celé cyklotour Na kole dětem 2024.

Cyklotour 2024 | Na kole dětem (nakoledetem.cz)

 

 

Na bezpečnost pelotonu bude po celé trase jako vždy dohlížet Policie ČR.

Přidejte se a podpořte společně dobrou věc!