Home >Aktuality >Aktuálně >Na kole dětem 2022 - etapové město Třebíč

Na kole dětem 2022 - etapové město Třebíč

Na kole dětem 2022 - etapové město Třebíč

Ve dnech 1.-11.6.2022 vyrazí Josef Zimovčák a peloton cyklistů na etapovou cyklojízdu napříč Českou republikou.

K tradiční jízdě, jejímž hlavním cílem je získání finančních prostředků na pomoc a podporu onkologicky nemocných dětí, se může přidat každý, na část etapy, jednu etapu nebo celou trasu. V pelotonu potkáte mnoho známých tváří a osobností. Hned na startu se přidají Prof. Pavel Pafko a Prof. Jan Pirk, připojí se také známý paralympijský cyklista Jiří Ježek a mnoho dalších. Na bezpečnost pelotonu bude po celé trase jako vždy dohlížet Policie ČR.

Třináctý ročník cyklojízdy Na kole dětem startuje v Praze, vyrazí směr Plzeňský kraj, dále projede kraj Jihočeský a zamíří na Vysočinu. V šesté etapě projede Brnem do Vyškova, dále protne kraj Moravskoslezský a Olomoucký, Zlínský a slavnostní zakončení proběhne na jihu Moravy v malé vinařské obci Vrbice. Tento ročník je naplánován na prolog a 10 etap v celkové délce 1 217 km s 62 zastávkami a projede 318 obcemi a městy.

Do Třebíče peloton cyklistů dorazí v pondělí 6.6.2022, ze směru od Velkého Meziříčí, kolem 17:00, kde cílovou stanicí bude autokemp Poušov. Po načerpání sil budou cyklisté vyrážet na další etapu v úterý 7.6.2022 v 8:00 od budovy radnice na Karlově náměstí s cílem dne Drnovice (Třebíč – Rouchovany – elektrárna Dukovany – Oslavany – Brno – Rousínov – Drnovice – 118 km).

Starosta Mgr. Pavel Pacal podpoří danou akci v tomto roce tím, že se zúčastní celé cyklotour.

Přidejte se a podpořte společně dobrou věc!

https://www.nakoledetem.cz/cyklotour-2022